superbetin

Fransa Ligue 1 ‘de Küme Düşmeler İptal

Ligue 1’de Son Durum

Covid-19 salgını nedeni ile önce askıya alınan ardından sezonu tescil eden Ligue 1 yönetimine mahkeme engeli geldi. Lig yönetimi ligi olduğu gibi tescil edip PSG‘yi şampiyon ilan etti ve son 2 sırada bulunan Toulouse ve Amiens’in küme düşürülmesine karar verdi. Ancak buna itiraz eden 2 kulübün itirazı mahkeme tarafından incelendi ve itirazlar haklı bulundu. Bunun üzerine Ligue 1 yönetimi bu sezon küme düşmeleri iptal etti.

 

Yeni Sezonda Fransa Ligi Nasıl Olacak ?

Küme düşmelerin iptalinin ardından akıllara ise Ligue 2‘de ilk 2 sırada bulunan takımların akıbeti geldi. Lig yönetimi bu konuda bir adım attı ve yeni planlamayı açıkladı. 2. ligde ilk 2 sırada bulunan takımlarında gelecek sezon 1. ligde oynayacağını açıkladı ve ligin önümüzdeki sezon 22 takımla oynanacağı belirtildi. Niahi kararın ise 30 Haziran tarihinde resmi olarak açıklanması bekleniyor.

 

O. Lyon’un Ligin İtirazı’da Sonuçlandı.

Ligde 7. sırada bulunan ve gelecek sezon Avrupa Kupalarına katılma şansı bulunan O. Lyon‘un ligin oynanması adına yaptığı itiraz başvurusu mahkeme tarafından rededildi ve ligin oynanmaması kararlaştırıldı. Bu sonuçla ligde ilk 2 sırada bulunan PSG ve Marseille direk Şampiyonlar Ligi gruplarında mücadele edecek. 3. sırada bulunan Rennes Şampiyonlar Ligi elemelerine katılırken 4. sırada bulunan Lille ise Avrupa Ligi gruplarında mücadele edecek.

Hakkında

Ayrıca Kontrol Edin

Superbetin Poker

Superbetin Poker, casino düzeninde en popüler sitelerden. Bu akışla bakıldığında çok çeşitlilik iyi bir sitede …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.